MENOSSA MUKANA
Koneliike Korteniemi

ISOC-aikataulut 2018-19

  • Kusoa

Ajat Suomen aikaa. Kisojen päiväykset kisakalenterin ja kierrosnumero Pron mukaan. Muiden kuin alla listattujen luokkien aikataulut löytää kisojen infosivuilta joihin pääsee kisojen nimistä.

AMSOIL SNOCROSS NATIONAL 23.-25.11.2018

Spirit Mountain, Duluth, MN

Aikaero 8 tuntia.

La 24.11
00.00 Dominaattorin karsinta
00.50 Dominaattorin karsinta
02.00 Dominaattorin avauskiemurat
02.20 Dominaattorin 1. kierros
04.15 Dominaattorin 2. kierros ja finaalit

Dominaattorin voitti Adam Renheim.

Su 25.11 (1. kierros)
00.15 Pro Lite 1. karsinta
02.35 Pro Lite 2. karsinta
04.00 Pro Lite LCQ
04.40 Pro Lite finaali

01.30 Pron avauskiemurat
02.10 Pro 1. karsinta
03.35 Pro 2. karsinta
04.30 Pro LCQ
05.00 Pro finaali

Su 25.11 (2. kierros)
18.35 Pro Lite 1. karsinta
21.00 Pro Lite 2. karsinta
22.05 Pro Lite LCQ
22.50 Pro Lite finaali

20.00 Pron avauskiemurat
20.35 Pro 1. karsinta
21.40 Pro 2. karsinta
22.35 Pro LCQ
23.15 Pro finaali


VIIKONLOPUN TULOKSET (KAIKKI LUOKAT)

JACKSON HOLE SNOCROSS NATIONAL 7.-8.12.2018

Snow King Mountain, Jackson, WY

Aikaero 9 tuntia.

Pe 7.12-la 8.12 (3. kierros)
23.25 Pro Lite 1. karsinta
02.55 Pro Lite 2. karsinta
03.55 Pro Lite LCQ
04.40 Pro Lite finaali

02.00 Pron avauskiemurat
02.35 Pro 1. karsinta
03.35 Pro 2. karsinta
04.25 Pro LCQ
05.05 Pro finaali

Su 9.12 (4. kierros)
00.35 Pro Lite 1. karsinta
02.50 Pro Lite 2. karsinta
04.10 Pro Lite LCQ
04.45 Pro Lite finaali

02.00 Pron avauskiemurat
02.35 Pro 1. karsinta
03.55 Pro 2. karsinta
04.35 Pro LCQ
05.05 Pro finaali


VIIKONLOPUN TULOKSET (KAIKKI LUOKAT)

PIRTEK SNOCROSS NATIONAL 4.-5.1.2019

Canterbury Park, Shakopee, MN

Aikaero 8 tuntia.

Pe 4.1-la 5.1 (5. kierros)
23.50 Pro Lite 1. karsinta
02.50 Pro Lite 2. karsinta
04.15 Pro Lite LCQ
04.55 Pro Lite finaali

02.00 Pron avauskiemurat
02.30 Pro 1. karsinta
03.40 Pro 2. karsinta
04.40 Pro LCQ
05.15 Pro finaali

Su 6.1 (6. kierros)
00.05 Pro Lite 1. karsinta
03.00 Pro Lite 2. karsinta
04.25 Pro Lite LCQ
05.05 Pro Lite finaali

02.00 Pron avauskiemurat
02.40 Pro 1. karsinta
04.05 Pro 2. karsinta
04.50 Pro LCQ
05.25 Pro finaali


VIIKONLOPUN TULOKSET (KAIKKI LUOKAT)

US AIR FORCE SNOCROSS NATIONAL 25.-26.1.2019

Days of ’76 Sports Complex, Deadwood, SD

Aikaero 9 tuntia.

La 25.1 (7. kierros)
00.50 Pro Lite 1. karsinta
03.55 Pro Lite 2. karsinta
04.55 Pro Lite LCQ
05.40 Pro Lite finaali

03.00 Pron avauskiemurat
03.35 Pro 1. karsinta
04.35 Pro 2. karsinta
05.25 Pro LCQ
06.05 Pro finaali

Su 26.1 (8. kierros)
01.05 Pro Lite 1. karsinta
04.00 Pro Lite 2. karsinta
05.25 Pro Lite LCQ
06.05 Pro Lite finaali

03.00 Pron avauskiemurat
03.40 Pro 1. karsinta
05.05 Pro 2. karsinta
05.50 Pro LCQ
06.25 Pro finaali


VIIKONLOPUN TULOKSET (KAIKKI LUOKAT)

SOARING EAGLE SNOCROSS NATIONAL 1.-2.2.2019

Soaring Eagle Casino & Resort, Mt. Pleasant, MI

Aikaero 7 tuntia.

Pe 1.2-la 2.2 (9. kierros)
22.50 Pro Lite 1. karsinta
02.00 Pro Lite 2. karsinta
03.05 Pro Lite LCQ
03.30 Pro Lite finaali

01.00 Pron avauskiemurat
01.40 Pro 1. karsinta
02.45 Pro 2. karsinta
03.25 Pro LCQ
03.45 Pro finaali

La 2.2-su 3.2 (10. kierros)
23.05 Pro Lite 1. karsinta
02.00 Pro Lite 2. karsinta
03.25 Pro Lite LCQ
04.05 Pro Lite finaali

01.00 Pron avauskiemurat
01.40 Pro 1. karsinta
03.05 Pro 2. karsinta
03.50 Pro LCQ
04.25 Pro finaali


VIIKONLOPUN TULOKSET (KAIKKI LUOKAT)

SENECA ALLEGANY SNOCROSS NATIONAL 22.-23.2.2019

Seneca Allegany Resort & Casino, Salamanca, NY

Aikaero 7 tuntia.

Pe 22.2-la 23.2 (11. kierros)
23.35 Pro Lite 1. karsinta
01.55 Pro Lite 2. karsinta
02.45 Pro Lite LCQ
03.40 Pro Lite finaali

01.00 Pron avauskiemurat
01.35 Pro 1. karsinta
02.25 Pro 2. karsinta
03.30 Pro LCQ
04.05 Pro finaali

La 23.2-su 24.2 (12. kierros)
23.10 Pro Lite 1. karsinta
02.00 Pro Lite 2. karsinta
03.05 Pro Lite LCQ
03.45 Pro Lite finaali

01.00 Pron avauskiemurat
01.35 Pro 1. karsinta
02.50 Pro 2. karsinta
03.30 Pro LCQ
04.05 Pro finaali


VIIKONLOPUN TULOKSET (KAIKKI LUOKAT)

THEISEN'S SNOCROSS NATIONAL 8.-9.3.2019

Sundown Mountain Resort, Dubuque, IA

Aikaero 8 tuntia.

La 9.3 (13. kierros)
00.00 Pro Lite 1. karsinta
02.55 Pro Lite 2. karsinta
03.55 Pro Lite LCQ
04.40 Pro Lite finaali

02.00 Pron avauskiemurat
02.35 Pro 1. karsinta
03.35 Pro 2. karsinta
04.25 Pro LCQ
05.05 Pro finaali

Su 10.3 (14. kierros)
00.05 Pro Lite 1. karsinta
03.00 Pro Lite 2. karsinta
04.25 Pro Lite LCQ
05.05 Pro Lite finaali

02.00 Pron avauskiemurat
02.40 Pro 1. karsinta
04.05 Pro 2. karsinta
04.50 Pro LCQ
05.25 Pro finaali


VIIKONLOPUN TULOKSET (KAIKKI LUOKAT)

RAM TRUCKS SNOCROSS GRAND FINALE 15.-17.3.2019

Grand Geneva Resort & Spa, Lake Geneva, WI

Aikaero 7 tuntia.

La 16.3 (15. kierros)
02.00 Pron avauskiemurat
02.20 Pro 1. karsinta
03.20 Pro 2. karsinta
04.10 Pro LCQ
04.50 Pro finaali

La 16.3-su 17.3 (16. kierros)
23.50 Pro Lite 1. karsinta
02.55 Pro Lite 2. karsinta
03.50 Pro Lite LCQ
04.40 Pro Lite finaali

02.00 Pron avauskiemurat
02.35 Pro 1. karsinta
03.30 Pro 2. karsinta
04.35 Pro LCQ
04.55 Pro finaali

Su 17.3 (17. kierros)
15.45 Pro Lite 1. karsinta
17.00 Pro Lite 2. karsinta
18.25 Pro Lite LCQ
21.20 Pro Lite finaali

19.00 Pron avauskiemurat
19.35 Pro 1. karsinta
20.15 Pro 2. karsinta
21.10 Pro LCQ
21.40 Pro finaali


VIIKONLOPUN TULOKSET (KAIKKI LUOKAT)

Pron mestaruuden voitti Elias Ishoel, Pro Liten Hunter Patenaude.

Sivulla on vierailtu 5815 kertaa.

logo