MENOSSA MUKANA
Koneliike Korteniemi

ISOC-aikataulut 2019-20

  • Kusoa

Aikatauluissa olevat päiväykset ja ajat Suomen aikaa. Kisojen päiväykset kisakalenterin ja kierrosnumero Pron mukaan. Muiden kuin alla listattujen luokkien aikataulut löytää kisojen infosivuilta joihin pääsee kisojen nimistä.

AMSOIL SNOCROSS NATIONAL 29.11-1.12.2019

Spirit Mountain, Duluth, MN

Aikaero 8 tuntia.

La 30.11
00.00 Dominaattorin karsinta
00.55 Dominaattorin karsinta
02.00 Dominaattorin avauskiemurat
02.20 Dominaattorin 1. kierros
04.10 Dominaattorin 2. kierros ja finaalit

Dominaattorin voitti Elias Ishoel.

La 30.11-su 1.12 (1. kierros)
23.55 Pro Lite 1. karsinta
02.30 Pro Lite 2. karsinta
03.35 Pro Lite LCQ
04.25 Pro Lite finaali

01.30 Pron avauskiemurat
02.05 Pro 1. karsinta
03.10 Pro 2. karsinta
04.05 Pro LCQ
04.55 Pro finaali

Su 1.12 (2. kierros)
18.25 Pro Lite 1. karsinta
20.55 Pro Lite 2. karsinta
22.00 Pro Lite LCQ
22.55 Pro Lite finaali

20.00 Pron avauskiemurat
20.30 Pro 1. karsinta
21.35 Pro 2. karsinta
22.30 Pro LCQ
23.20 Pro finaali


VIIKONLOPUN TULOKSET (KAIKKI LUOKAT)

COUNTRY CAT SNOCROSS NATIONAL 13.-15.12.2019

Buffalo River Race Park, Glyndon, MN

Aikaero 8 tuntia.

Pe 13.12-la 14.12 (3. kierros)
23.25 Pro Lite 1. karsinta
02.55 Pro Lite 2. karsinta
03.55 Pro Lite LCQ
04.55 Pro Lite finaali

02.00 Pron avauskiemurat
02.35 Pro 1. karsinta
03.35 Pro 2. karsinta
04.40 Pro LCQ
05.20 Pro finaali

Su 15.12 (4. kierros)
00.15 Pro Lite 1. karsinta
02.45 Pro Lite 2. karsinta
04.05 Pro Lite LCQ
04.50 Pro Lite finaali

02.00 Pron avauskiemurat
02.30 Pro 1. karsinta
03.50 Pro 2. karsinta
04.30 Pro LCQ
05.10 Pro finaali


VIIKONLOPUN TULOKSET (KAIKKI LUOKAT)

PIRTEK SNOCROSS NATIONAL 3.-5.1.2020

Canterbury Park, Shakopee, MN

Aikaero 8 tuntia.

Pe 3.1-la 4.1 (5. kierros)
23.15 Pro Lite 1. karsinta
02.55 Pro Lite 2. karsinta
03.55 Pro Lite LCQ
04.50 Pro Lite finaali

02.00 Pron avauskiemurat
02.35 Pro 1. karsinta
03.35 Pro 2. karsinta
04.40 Pro LCQ
05.15 Pro finaali

Su 5.1 (6. kierros)
00.20 Pro Lite 1. karsinta
02.45 Pro Lite 2. karsinta
04.05 Pro Lite LCQ
04.50 Pro Lite finaali

02.00 Pron avauskiemurat
02.30 Pro 1. karsinta
03.50 Pro 2. karsinta
04.30 Pro LCQ
05.10 Pro finaali


VIIKONLOPUN TULOKSET (KAIKKI LUOKAT)

US AIR FORCE SNOCROSS NATIONAL 24.-25.1.2020

Days of ’76 Sports Complex, Deadwood, SD

Aikaero 9 tuntia.

La 25.1 (7. kierros)
00.25 Pro Lite 1. karsinta
03.55 Pro Lite 2. karsinta
04.55 Pro Lite LCQ
05.55 Pro Lite finaali

03.00 Pron avauskiemurat
03.35 Pro 1. karsinta
04.35 Pro 2. karsinta
05.40 Pro LCQ
06.20 Pro finaali

Su 26.1 (8. kierros)
01.15 Pro Lite 1. karsinta
03.45 Pro Lite 2. karsinta
05.05 Pro Lite LCQ
05.50 Pro Lite finaali

03.00 Pron avauskiemurat
03.30 Pro 1. karsinta
04.50 Pro 2. karsinta
05.30 Pro LCQ
06.10 Pro finaali


VIIKONLOPUN TULOKSET (KAIKKI LUOKAT)

THEISEN'S SNOCROSS NATIONAL 31.1.-1.2.2020

Dubuque Fair Grounds, Dubuque, IA

Aikaero 8 tuntia.

Pe 31.1-la 1.2 (9. kierros)
23.20 Pro Lite 1. karsinta
02.55 Pro Lite 2. karsinta
03.55 Pro Lite LCQ
04.55 Pro Lite finaali

02.00 Pron avauskiemurat
02.35 Pro 1. karsinta
03.35 Pro 2. karsinta
04.40 Pro LCQ
05.20 Pro finaali

Su 2.2 (10. kierros)
00.20 Pro Lite 1. karsinta
02.45 Pro Lite 2. karsinta
04.05 Pro Lite LCQ
04.50 Pro Lite finaali

02.00 Pron avauskiemurat
02.30 Pro 1. karsinta
03.50 Pro 2. karsinta
04.30 Pro LCQ
05.10 Pro finaali


VIIKONLOPUN TULOKSET (KAIKKI LUOKAT)

SENECA ALLEGANY SNOCROSS NATIONAL 21.-22.2.2020

Seneca Allegany Resort & Casino, Salamanca, NY

Aikaero 7 tuntia.

Pe 21.2-la 22.2 (11. kierros)
22.40 Pro Lite 1. karsinta
01.55 Pro Lite 2. karsinta
02.55 Pro Lite LCQ
03.55 Pro Lite finaali

01.00 Pron avauskiemurat
01.35 Pro 1. karsinta
02.35 Pro 2. karsinta
03.40 Pro LCQ
04.20 Pro finaali

La 22.2-su 23.2 (12. kierros)
23.20 Pro Lite 1. karsinta
01.45 Pro Lite 2. karsinta
03.05 Pro Lite LCQ
03.50 Pro Lite finaali

01.00 Pron avauskiemurat
01.30 Pro 1. karsinta
02.50 Pro 2. karsinta
03.30 Pro LCQ
04.10 Pro finaali


VIIKONLOPUN TULOKSET (KAIKKI LUOKAT)

MICHIGAN SNOCROSS NATIONAL 13.-14.3.2020

Cannonburgs Ski Area, Grand Rapids, MI


KISAVIIKONLOPPU PERUTTU KORONAVIRUSHUOLIEN VUOKSI

Aikaero 6 tuntia.

Pe 13.3-la 14.3 (13. kierros)
21.25 Pro Lite 1. karsinta
00.55 Pro Lite 2. karsinta
01.55 Pro Lite LCQ
02.55 Pro Lite finaali

00.00 Pron avauskiemurat
00.35 Pro 1. karsinta
01.35 Pro 2. karsinta
02.40 Pro LCQ
03.20 Pro finaali

La 14.3-su 15.3 (14. kierros)
22.35 Pro Lite 1. karsinta
00.45 Pro Lite 2. karsinta
02.05 Pro Lite LCQ
02.50 Pro Lite finaali

00.00 Pron avauskiemurat
00.30 Pro 1. karsinta
01.50 Pro 2. karsinta
02.30 Pro LCQ
03.10 Pro finaali

RAM TRUCKS SNOCROSS GRAND FINALE 20.-22.3.2020

Grand Geneva Resort & Spa, Lake Geneva, WI


KISAVIIKONLOPPU PERUTTU KORONAVIRUSHUOLIEN VUOKSI

Aikaero 7 tuntia.

La 21.3 (15. kierros)
02.00 Pron avauskiemurat
02.20 Pro 1. karsinta
03.20 Pro 2. karsinta
04.10 Pro LCQ
04.50 Pro finaali

La 21.3-su 22.3 (16. kierros)
23.50 Pro Lite 1. karsinta
02.50 Pro Lite 2. karsinta
03.45 Pro Lite LCQ
04.35 Pro Lite finaali

02.00 Pron avauskiemurat
02.30 Pro 1. karsinta
03.25 Pro 2. karsinta
04.15 Pro LCQ
04.50 Pro finaali

Su 22.3 (17. kierros)
15.45 Pro Lite 1. karsinta
17.00 Pro Lite 2. karsinta
18.25 Pro Lite LCQ
21.20 Pro Lite finaali

19.00 Pron avauskiemurat
19.30 Pro 1. karsinta
20.25 Pro 2. karsinta
21.10 Pro LCQ
21.40 Pro finaali

Sivulla on vierailtu 3135 kertaa.

logo