MENOSSA MUKANA
Koneliike Korteniemi

Watercross 2019-kausiyhteenveto

Kisan nimen saa näkyviin taulukkoon klikkaamalla kisan numeroa. Kisojen nimet löytyvät myös sivun alaosasta.

Voit korostaa kuskin kaikki tulokset kerralla klikkaamalla kuskin tulosriviä.

Watercross Open

 Kisat
NroNimi12345678
007Morten Blien5--3851-
46Henrik Dikkanen-----19--
313Stian Guttormsen-----20--
110Inge Hansen-------4
77Dag-Johnny Hildonen-----1110-
277Antti Holmberg-----12-
138Niillas Issat Hætta-8---8115
005Matti Jussila-----17--
84Pekka Juujärvi---9----
178Vesa-Matti Juusola854-616--
170Henri Kallojärvi------12-
837Antti Kola---6-1415-
199Tero Kuivalainen-437448-
15Pasi Leivo33117187-
28Kyösti Lyöri-----99-
666Niillas Jovnna Länsman-----7131
440Olli Magga2--2233-
266Olli-Matti Niemi---10106-3
175Joachim Olsen-----1517-
23Aki Pesonen11-511352
14Mikko Rantala--5-----
115Bjørn Ivar Sara-----10--
496Joonas Seipiharju67--92116-
88Miranda Tjärnström------4-
91Jani Tryyki4224326-
6Joni Vuorela766851214-
26 kuskia

Watercross Alle 600

 Kisat
NroNimi12345678
93Niko Aho---6-5--
184Joni Behm----5---
242Niko Harjuhaahto-1------
43Toni Harjuhaahto-5------
242Niko Harjunhaahto-------4
1Antti Holmberg----36--
202Miika Hyöky---2----
32Juha Jolma2-13-11-2
005Matti Jussila-----13-3
169Joonas Kaivola---7-8--
60Niina Kallojärvi-----12--
4Jukka Kemppe---111-5
70Samuel Keränen-44-----
837Antti Kola-----7--
300Aleksi Kosola--6-----
11Tuomas Lappalainen-----10--
28Kyösti Lyöri---4-9--
43Matias Niva-32-----
593Aki Pesonen-----3-1
75Ville Rauhala1-------
390Teppo Savukoski----24--
496Joonas Seipiharju323--14--
80Jari Suojärvi--5-----
91Jani Tryyki---542--
24 kuskia

Watercross Harraste

 Kisat
NroNimi12345678
171Roope Aalto67688572
17Teemu Aalto33-1515-
13Martti Gröhn7-------
258Riku Haikola-----6--
55Antti Hannula---9--3-
88Jouko Jaakola-----13--
121Juuso Junttila--7---4-
309Noora Juujärvi---12----
99Kalle Klasila----9--3
95Niko Klasila422-23121
79Antti Korva5----711-
47Aleksi Kosola--473-1-
199Tero Kuivalainen1-------
288Kalle Lindgren-4---210-
880Ville Manninen------13-
377Matti Martin------8-
320Kristian Mustonen10--13----
100Mikael Nilsson----4---
77Aleksi Niskanen----10--4
22Pertti Nättilä8---69-5
24Aki Pahkala--8-----
50Veijo Paltto9-------
116Tapani Peltoniemi---4----
223Pinja Pesonen-5-61112--
40Jaakko Petäjämaa21121---
29Pekka Planting-653746-
911Aleksi Rehu--35-8--
48Olli Taipale---10----
96Emmi Tapo-8---11--
635Taneli Tepsa------9-
147Jouni Vuontisvaara---11-102-
31 kuskia

Watercross Naiset

 Kisat
NroNimi12345678
309Noora Juujärvi1-21-22-
60Niina Kallojärvi--3--11-
51Susanna Lemström------3-
223Pinja Pesonen2-1--4--
96Emmi Tapo--4--3--
92Jenni Yli-Tainio--5-----
6 kuskia

Kiihdytys Open

 Kisat
NroNimi12345678
998Ossi Kiviniemi-------3
199Tero Kuivalainen---3----
90Jorma Leivo-1------
440Olli Magga---1----
23Aki Pesonen-------2
177Janne Sääskilahti-3-2---1
91Jani Tryyki-2------
7 kuskia

Kiihdytys Alle 600

 Kisat
NroNimi12345678
93Niko Aho---3----
32Juha Jolma-------3
169Joonas Kaivola---2----
4Jukka Kemppe---1---2
70Samuel Keränen-1------
32Matias Niva-2------
593Aki Pesonen-------1
75Ville Rauhala-3------
8 kuskia

Kuskeja taulukoissa yhteensä 102 kpl (81 eri kuskia)

Kisat

1SM Watercross Palojärvi 15.6.2019
2VIII Poikkinainti Watercross 29.6.2019
3ISK Watercross 2019 6.7.2019
4SM Watercross Kemijärvi 2019 13.7.2019
5SM Watercross Tahko 2019 20.7.2019
6SM Watercross Ivalo 27.7.2019
7Watercross European Cup 3.8.2019
8Watercross Hetta 10.8.2019