MENOSSA MUKANA
Koneliike Korteniemi

ISOC-aikataulut 2016-17

  • Kusoa

Ajat Suomen aikaa. Kisojen päiväykset kisakalenterin mukaan. Kierrosnumero Pro Openin mukaan.

AMSOIL SNOCROSS NATIONAL 25.-27.11.2016

Spirit Mountain, Duluth, MN

Aikaero 8 tuntia.

Perjantai 25.11-lauantai 26.11
Dominaattorin karsinta 22.55
Dominaattorin karsinta 23.50
Dominaattorin avauskiemurat 01.00
Dominaattorin 1. kierros 01.20
Dominaattorin 2. kierros ja finaalit 03.20

Dominaattorin voitti Elias Ishoel.

Lauantai 26.11-sunnuntai 27.11 (1. kierros)
Pro Lite 1. karsinta 23.45
Pro Lite 2. karsinta 01.50
Pro Lite LCQ 03.25
Pro Lite finaali 04.10 - Pihlaja 2.

Pro Openin avauskiemurat 01.00
Pro Open 1. karsinta 01.25
Pro Open 2. karsinta 03.00
Pro Open LCQ 03.55
Pro Open finaali 04.35


Sunnuntain kisat peruttu huonon näkyvyyden takia.


VIIKONLOPUN TULOKSET (KAIKKI LUOKAT)

COUNTRY CAT SNOCROSS NATIONAL 16.-17.12.2016

Colorado Adventure Park, Winter Park, CO

Aikaero 9 tuntia.

Lauantai 17.12 (3. kierros)
Pro Lite 1. karsinta 00.40
Pro Lite 2. karsinta 03.40
Pro Lite LCQ 04.55
Pro Lite finaali 05.40 - Pihlaja voitti

Pro Openin avauskiemurat 03.00
Pro Open 1. karsinta 03.20
Pro Open 2. karsinta 04.35
Pro Open LCQ 05.25
Pro Open finaali 06.05

Sunnuntai 18.12 (4. kierros)
Pro Lite 1. karsinta 01.20
Pro Lite 2. karsinta 03.45
Pro Lite LCQ 05.10
Pro Lite finaali 05.50 - Pihlaja voitti

Pro Openin avauskiemurat 03.00
Pro Open 1. karsinta 03.25
Pro Open 2. karsinta 04.50
Pro Open LCQ 05.35
Pro Open finaali 06.10


VIIKONLOPUN TULOKSET (KAIKKI LUOKAT)

PIRTEK SNOCROSS NATIONAL 6.-8.1.2017

Canterbury Park and Racetrack, Shakopee, MN

Aikaero 8 tuntia. Duluthissa peruuntuneet Openin ja Liten 2. sarjakierrokset ajetaan sunnuntaina.

Perjantai 6.1-lauantai 7.1 (5. kierros)
Pro Lite 1. karsinta 23.55
Pro Lite 2. karsinta 02.40
Pro Lite LCQ 04.15
Pro Lite finaali 04.55 - Pihlaja 2.

Pro Openin avauskiemurat 02.00
Pro Open 1. karsinta 02.20
Pro Open 2. karsinta 03.40
Pro Open LCQ 04.40
Pro Open finaali 05.15

Sunnuntai 8.1 (6. kierros)
Pro Lite 1. karsinta 00.15
Pro Lite 2. karsinta 02.45
Pro Lite LCQ 04.10
Pro Lite finaali 04.50 - Pihlaja 2.

Pro Openin avauskiemurat 02.00
Pro Open 1. karsinta 02.25
Pro Open 2. karsinta 03.50
Pro Open LCQ 04.35
Pro Open finaali 05.10

Sunnuntai 8.1 (2. kierros)
Pro Lite 1. karsinta 18.35
Pro Lite 2. karsinta 20.45
Pro Lite LCQ 21.50
Pro Lite finaali 22.35 - Pihlaja voitti

Pro Openin avauskiemurat 20.00
Pro Open 1. karsinta 20.20
Pro Open 2. karsinta 21.25
Pro Open LCQ 22.20
Pro Open finaali 23.00


VIIKONLOPUN TULOKSET (KAIKKI LUOKAT)

US AIR FORCE DEADWOOD SNOCROSS 20.-21.1.2017

Days of ’76 Rodeo Grounds, Deadwood, SD

Aikaero 9 tuntia.

Lauantai 21.1 (7. kierros)
Pro Lite 1. karsinta 00.40
Pro Lite 2. karsinta 03.40
Pro Lite LCQ 04.55
Pro Lite finaali 05.40 - Pihlaja 3.

Pro Openin avauskiemurat 03.00
Pro Open 1. karsinta 03.20
Pro Open 2. karsinta 04.35
Pro Open LCQ 05.25
Pro Open finaali 06.05

Sunnuntai 22.1 (8. kierros)
Pro Lite 1. karsinta 01.40
Pro Lite 2. karsinta 03.45
Pro Lite LCQ 05.10
Pro Lite finaali 05.50 - Pihlaja 6.

Pro Openin avauskiemurat 03.00
Pro Open 1. karsinta 03.25
Pro Open 2. karsinta 04.50
Pro Open LCQ 05.35
Pro Open finaali 06.10


VIIKONLOPUN TULOKSET (KAIKKI LUOKAT)

US AIR FORCE SNOCROSS NATIONAL 3.-4.2.2017

Seneca Allegany Resort & Casino, Salamanca, NY

Aikaero 7 tuntia.

Perjantai 3.2-lauantai 4.2 (9. kierros)
Pro Lite 1. karsinta 23.55
Pro Lite 2. karsinta 01.40
Pro Lite LCQ 02.45
Pro Lite finaali 03.40 - Pihlaja 3.

Pro Openin avauskiemurat 01.00
Pro Open 1. karsinta 01.20
Pro Open 2. karsinta 02.25
Pro Open LCQ 03.30
Pro Open finaali 04.05

Lauantai 4.2-sunnuntai 5.2 (10. kierros)
Pro Lite 1. karsinta 22.55
Pro Lite 2. karsinta 01.45
Pro Lite LCQ 02.50
Pro Lite finaali 03.40 - Pihlaja 3.

Pro Openin avauskiemurat 01.00
Pro Open 1. karsinta 01.20
Pro Open 2. karsinta 02.35
Pro Open LCQ 03.15
Pro Open finaali 04.05


VIIKONLOPUN TULOKSET (KAIKKI LUOKAT)

SOARING EAGLE SNOCROSS NATIONAL 24.-25.2.2017

Soaring Eagle Casino & Resort, Mt. Pleasant, MI

Aikaero 7 tuntia.

Perjantai 24.2-Lauantai 25.2 (11. kierros)
Pro Lite 1. karsinta 22.40
Pro Lite 2. karsinta 01.40
Pro Lite LCQ 02.55
Pro Lite finaali 03.40 - Pihlaja 3.

Pro Openin avauskiemurat 01.00
Pro Open 1. karsinta 01.20
Pro Open 2. karsinta 02.35
Pro Open LCQ 03.25
Pro Open finaali 04.05

Lauantai 25.2-sunnuntai 26.2 (12. kierros)
Pro Lite 1. karsinta 23.30
Pro Lite 2. karsinta 01.40
Pro Lite LCQ 02.45
Pro Lite finaali 03.40 - Pihlaja 2.

Pro Openin avauskiemurat 01.00
Pro Open 1. karsinta 01.20
Pro Open 2. karsinta 02.25
Pro Open LCQ 03.30
Pro Open finaali 04.05


VIIKONLOPUN TULOKSET (KAIKKI LUOKAT)

THEISEN'S SNOCROSS NATIONAL 3.-4.3.2017

Sundown Mountain Resort, Dubuque, IA

Aikaero 8 tuntia.

Perjantai 3.3-lauantai 4.3 (13. kierros)
Pro Lite 1. karsinta 23.40
Pro Lite 2. karsinta 02.40
Pro Lite LCQ 03.55
Pro Lite finaali 04.40 - Pihlaja 3.

Pro Openin avauskiemurat 02.00
Pro Open 1. karsinta 02.20
Pro Open 2. karsinta 03.35
Pro Open LCQ 04.25
Pro Open finaali 05.05

Sunnuntai 5.3 (14. kierros)
Pro Lite 1. karsinta 00.15
Pro Lite 2. karsinta 02.45
Pro Lite LCQ 04.10
Pro Lite finaali 04.50 - Pihlaja voitti

Pro Openin avauskiemurat 02.00
Pro Open 1. karsinta 02.25
Pro Open 2. karsinta 03.50
Pro Open LCQ 04.35
Pro Open finaali 05.10


VIIKONLOPUN TULOKSET (KAIKKI LUOKAT)

RAM TRUCKS SNOCROSS GRAND FINALE 17.-19.3.2017

Grand Geneva Resort & Spa, Lake Geneva, WI

Aikaero 7 tuntia.

Lauantai 18.3 (15. kierros)
Pro Openin avauskiemurat 02.00
Pro Open 1. karsinta 02.20
Pro Open 2. karsinta 03.20
Pro Open LCQ 04.10
Pro Open finaali 04.50

Lauantai 18.3-sunnuntai 19.3 (16. kierros)
Pro Lite 1. karsinta 23.30
Pro Lite 2. karsinta 02.40
Pro Lite LCQ 03.50
Pro Lite finaali 04.40 - Pihlaja 3. ja varmisti mestaruuden
(Aki maalissa neljäs mutta edellä ajaneen hylkäys nosti Akin podiumille)

Pro Openin avauskiemurat 02.00
Pro Open 1. karsinta 02.20
Pro Open 2. karsinta 03.30
Pro Open LCQ 04.35
Pro Open finaali 04.55

Sunnuntai 19.3 (17. kierros)
Pro Lite 1. karsinta 15.35
Pro Lite 2. karsinta 17.00
Pro Lite LCQ 18.20
Pro Lite finaali 19.40 - Pihlaja voitti

Pro Openin avauskiemurat 19.00
Pro Open 1. karsinta 19.20
Pro Open 2. karsinta 20.10
Pro Open LCQ 21.05
Pro Open finaali 21.35 - Kody Kamm ajoi mestariksi


VIIKONLOPUN TULOKSET (KAIKKI LUOKAT)

Sivulla on vierailtu 10185 kertaa.

logo